Co to jest automatyka do bram?

Do niedawana nie miałam zielonego pojęcia czym jest automatyka do bram, ale w czasie budowania obiektu pojawił się problem furty do pomieszczenia garażowego i bramy na posesję.

Zatem zdarzyło się, że sama brama to nic, dlatego, że dodatkowo przydałoby się nabyć automatykę do bram. Zezłościłam się, gdyż co oni chcą, nie znam się na tym tematem, a poza tym naturalnie, dlatego, że jestem oszczędna, to najważniejsza okazała się dla mnie kasa. Ma rodzina w formie sześciu mężczyzn uparła się na ten napęd, niczym gromada bałwanów, tymczasem ja nie mogłam słuchać o rozrzucaniu jeszcze jednej kasy na stawianie domu.

Ale by nie stać się oskarżoną o sknerstwo, gdyż zdaję sobie sprawę, że przesadnie oszczędna bywam, ale przyznawać się do tego nie potrafię, więc zaplanowałam poznać się z dziedziną. Weszłam do firmy montażu furt i siłowników do bram tuż obok mego domku i porozmawiałam z monterem. No więc wywiedziałam się, że taka brama wraz z napędem automatycznym niekoniecznie musi być wiele droższa od zwykłej drewnianej bramy, jaką miałam zamiar zamówić w stolarni. Przede wszystkim bramy wytwarzane w większych liczbach w dużej firmie wychodzą taniej, przez to, że robione w dużych ilościach, a stolarz weźmie dużo, bo tylko jedno zamówienie zajmie mu dużo roboty. Zatem

w owej wartości znajdzie się także automatyka do bram. Co prawda ja nie jestem prowadzącą wóz i to mój mąż lub latorośle są zobligowani opuszczać auta, by odemknąć bramę, lecz równocześnie perspektywa prędszego wjeżdżania na własny teren jest i mnie rozkoszna.

Tak więc weszłam do domu i zawiadomiłam, że mogą nabywać bramę z automatyką do bram, ja nie mam nic przeciwko. Dobraliśmy bramę segmentową, ponieważ

podobało mnie się, iż zabiera malutko powierzchni w garażu i na wejściu do domu. Kolor właściwy dla koloru budynku, czyli jasny brąz, jednakowo jak drzwi zewnętrzne, rynny. Rezultat docelowy okazał się zupełnie zadowalający. Zaplanowałam, że w bramie głównej damy zrobić także coś takiego jak automatyka do bram, dlatego, że zachwyciła mnie ta nowoczesność we własnym domu.