Jakie drzwi wybrać

Za nie duże pieniądze drzwi wewnętrzne w każdej chwili można znaleźć w każdym centrum budowlanym. Na wytrzymałe skrzydła drzwiowe i ościeżnice czekać trzeba aż kilka tygodni. Tutaj przeczytasz, jak idealnie dobrać drzwi wewnętrzne do swoich potrzeb, jak je zakupić, oraz jakiego fachowca zatrudnić do ich wstawienia.

drzwi Art Drew

Na wstępie wybieramy dobrany rodzaj drzwi wewnętrznych u producenta. Dalej reprezentant musi starannie wymierzyć otwór na drzwi, aby z pewnością doskonale pasowały. Warto także zamówić drzwi wewnętrzne z wysokiej klasy montażem, natomiast jeśli zamontujemy je niepoprawnie, możemy prosto je zniweczyć, przez co utracimy zaqbezpiecznie wykonawcy. W dodatku produkt razem z usługą montażu zawiera mniejsze opodatkowanie. Dobierając barwę drzwi wewnętrznych, spojrzyj na kolor ramy okiennej, albo barwę podłóg i ścian. Odpowiednim rozwiązaniem w ramach wyglądu jest zakup do poszczególnych otworów w domu drzwi wewnętrznych z tej samej linii. Szerokość drzwi jednoskrzydłowych ma z reguły od 60cm do 110cm. Większe skrzydła, mają większą wagę dlatego wymagają jeszcze jednego zawiasu. Gdy kupujący wymaga drzwi wewnętrznych o nieregularnych rozmiarach, może je kupić na zamówienie. Drzwi wewnętrzne da się też skrócić lub zwęzić za dodatkową ceną.

Które drzwi wybrać?

Drzwi wewnętrzne zwiemy lewymi, jeżeli aby otworzyć skrzydło drzwiowe w swoim kierunku chwytasz je lewą dłonią, a ich zawiasy znajdują się z lewej krawędzi. Zaś kiedy drzwi wewnętrzne otwierasz prawą ręką a ich zawiasy przebywają z lewej krawędzi sygnalizuje to, że są to drzwi prawe.

Istotne jest, aby mieć na uwadze, że drzwi wewnętrzne instalowane do pokoi, które potrzebują ruchu powietrza, na przykład kuchni posiadały wycięte trafne dziury dające sposobność przepływu tlenu, czy też co jest w tym wieku niezwykle modne wycięte wycięcie o wielkości od 10mm – 30mm.
Ościeżnice przylgowe i bezprzylgowe.

Obramowanie drzwi trzeba dobrać do odpowiedniego szablonu skrzydła. Niesamowicie na topie są ościeżnice przylgowe, to oznacza, że ma ona na ramie przykręconych trochę profili, do których przylega skrzydło drzwiowe. W takim rozwiązaniu umieszczane są na zewnątrz zawiasy dwa lub w większych skrzydłach trzy, na których zawieszone są skrzydła. Ościeżnice bezprzylgowe przylegają do drzwi wewnętrznych jedynie po zewnętrznym obwodzie, bo posiadają proste brzegi i łatwiejszy przekrój. Są, więc łatwiejsze w zachowaniu higieny isprawiają wrażenie bardziej nowoczesnych.

Ościeżnice są zrobione z płyty MDF, metalu, lub litego drewna sklejanego pietrowo. Metalowe ościeżnice, pomimo tego,iż są kojarzone z budownictwem poprzedniego wieku, idealnie bronią się w świeżych domach na przykład stworzone z aluminium. Grupujemy ościeżnice, jeszcze na stałe i regulowane. Te pierwsze są najczęściej węższe niż mur, a regulowane przypasowuje się do do szerokości ściany. Do wybranych modeli możemy wybrać opaski maskujące. Bardzo często dopasowuje się poszerzane opaski, przez co imitują płaskie panele ozdobne wokół ościeżnic, co daje nowoczesną formę.

Niezwykle często w drzwiach bezprzylgowych zakłada się schowane zawiasy, by w całości wykorzystać ich proporcję i możliwości. Kawałek zawiasu umieszczony jest w boku ościeżnicy a reszta części jest w skrzydle drzwi wewnętrznych. Drzwi z ościeżnicami bezprzylgowymi wyposażone są w jeden niedostatek, są tycio mniejszą zaporą dźwiękową w porównaniu z drzwiami z ościeżnicami przylgowymi.

Budowa skrzydła, to niezwykle często szkielet z drewna klejonego lub płyty wiórowej MDF z wypełnieniem. W powiązaniu od marki drzwi, ich środkiem może być karton ukształtowany jak przylepiec miodu, płyta wiórowo-otworowa, płyta wiórowa pełna lub szkło. Jeżeli decydujemy się na jeden z najtańszych modeli drzwi wewnętrznych, to jest to często tektura, która posiada bardzo niski współczynnik osłony akustycznej a też jest jest skłonna do uszkodzeń. W drzwiach wewnętrznych o przeciętnym standardzie wypełnienie to, jest jeszcze dodatkowo wzmocnione płytami pilśniowymi lub sklejką. W bardzo dobrych jakościowo modelach wypełnieniem jest drewno klejone warstwowo bądź piętrowe panele z płyt wiórowych.

Zewnętrzną faza skrzydła drzwi pokrywa się niezwykle często bardzo cienkimi płytami MDF lub HDF. Jeżeli warstwą kończącą jest płyta MDF, to mogą być w niej tłoczone wzory. Płyty te, zawsze można lakierować. Najtańszą, dzięki czemu najbardziej nieoodporną na uszkodzenia jest sztuczna okleina dekor. Jeśli jednak chcemy mieć najdroższą, powinniśmy wybrać twardą okleinę CPL. Jeżeli natomiast chcemy, by środkiem skrzydła było szkło, powinniśmy zamontować laminowane lub hartowane, ze względu na nasze bezpieczeństo. nie tak drogą, natomiast ciekawą opcją jest zamontowanie drzwi wewnętrznych z surowego klejonego drewna sosnowego, gdyż można je samodzielnie polakierować.