Kto może skorzystać z zabiegów rehabilitacyjnych?

Rehabilitacja ustanawia formę pomocy dla jednostek niepełnosprawnych fizycznie oraz psychicznie.

W stosunku od choroby, są różne gatunki rehabilitacji, między innymi neuronalne, dotyczące chorób serca i układu krążenia, obejmujące cały organizm, na jednostkach stałych, jak też w okolicznościach zabiegowych. Jeżeli mamy ochotę zaczerpnąć z rehabilitacji niepłatnej, wówczas powinno się ukierunkować się do medyka rodzinnego, który wyda oświadczenie do eksperta pracującego w obrębie umowy z NFZ.

Niekiedy są takie ewentualności, w jakich rewalidacja bywa wyłącznie osiągalna w domostwie. Lecz nie ma się czego lękać, albowiem ogromna część rehabilitantów oferuje się z propozycją a także bez komplikacji przyjeżdża do lokalu chorego. Zwykle rehabilitacja w mieszkaniu realizowana bywa w przypadku dolegliwości kręgosłupa jak też w okresie gdy stopień niedyspozycji bywa na tyle ograniczający, że klient sam nie ma jak dotrzeć do placówki ozdrawiania, bądź szpitala.

Manewry uzdrawiające przeprowadzane są w domu równocześnie w warunkach stałych jak i ambulatoryjnych. Wśród manewrów fizjoterapeutycznych wspierających w leczeniu kręgosłupa eksponuje się, nowoczesną kinezyterapię, różnego gatunku masaż, nowatorskie elektrolecznictwo, leczenie polem elektromagnetycznym, progresywną hydroterapię jak też balneoterapię.