Przeczytaj jak potrzebny jest wybór idealnych kremów dla naszej cery

Część z nas szukając odpowiednich kosmetyków, kieruje się typem skóry. Aczkolwiek w przypadku doboru właściwych kosmetyków do makijażu, trzeba mieć na uwadze jeszcze kilka wskazówek. Wspominaliśmy już ostatnio, że przy makijażu twarzy niezmiernie ważną rolę odgrywa podkład i puder. O ile znamy już podstawowe zasady ich wyboru, to jeszcze możemy zastanawiać się jaki powinniśmy dobrać puder na wieczorowe wyjście. Często wieczorem wybieramy się na wielkie przyjęcia, bankiety czy imprezy. Przede wszystkim w takiej sytuacji zależy nam, ażeby wybrany specyfik utrzymał się na skórze twarzy dość długo. Dodatkowo, wskazane jest, aby nasza skóra w blasku reflektorów nie błyszczała się. Dlatego właśnie powinnyśmy dobierać podkłady o gęstej konsystencji, bardzo precyzyjnie kryjące wszelkie niedoskonałości, a także matujące. Jeśli jeszcze, będziemy potrzebowały osiągnąć efekt estetycznej cery, wówczas warto wykorzystać puder sypki, który w znakomity sposób spowoduje, że skóra będzie matowa i tym samym perfekcyjnie gładka.

Drugą taką newralgiczną sytuacją jest lato. Gdyż w tym czasie temperatura na dworze sięga zenitu i wszelkie preparaty z twarzy po prostu spływają. Stąd, nakładanie na twarz kilku specyfików, spowoduje, że nasza skóra nie będzie miała jak oddychać. Proponujemy zatem, wybierać lekki podkład o niezwykle rzadkiej konsystencji i do tego, jeżeli zajdzie taka konieczność, lekki, a także najlepiej nawilżający puder. Na koniec, ażby ułatwić wszystkim kobietom wybór podkładu, podamy kilka naszych porad. Wiemy dobrze, iż wybór odpowiedniego podkładu jest niezwykle skomplikowany.

Część z nas dobierając go kieruje się metodą prób i błędów. Najlepiej jest dobrać podkład do rodzaju skóry. Przykładem może być cera tłusta, do jakiej należy użyć podkład nawilżający i równocześnie matujący. Zawsze zwracajmy uwagę na to, ażby podkład miał odpowiednią konsystencję, czyli nie może być on ani za bardzo płynny ani też za gęsty, gdyż zależy nam na tym, aby rozprowadzał się jak najlepiej. Nie poruszamy w tym miejscu kwestii zapachu, opakowania czy też ceny, gdyż te atrybuty są kwestią indywidualną. Namawiamy do specjalistycznego ocenienia typu cery, bowiem z pewnością usprawni to wybór wszelkich używanych kosmetyków.